Sukienka do karmienia – zadbaj o swoją wygodę

Każda matka karmiąca doskonale wie jak wiele razy wciągu dnia jej maluszek domaga się jedzenia. Karmienie na żądanie potrafi być naprawdę wyczerpujące, a czasem również utrudnione poprzez niewłaściwe ubranie. Zdecydowanie warto więc pochylić się nad tym drugim aspektem.

Sukienka do karmienia na co dzień

Wybierając odzież odpowiednią do karmienia musimy brać pod uwagę kilka rzeczy. Pierwsza będzie rodzaj zapięcia sukienki w strategicznym miejscu jakim są okolice piersi. Dobrze jest, gdy zapięcie nie sprawia trudności. Mamy doskonale wiedzą, że często przychodzi im zapinać bluzkę jedynie jedną ręką, ponieważ drugą trzymają maleństwo. Dobrze sprawdzają się napy, które szybko można ścisnąć nawet jedną ręką. Doskonale sprawdzają się również dekolty kopertowe, które wystarczy odsłonić. Sukienki do karmienia na co dzień mogą mieć nieco luźniejszy fason, tak by nie krępowały ruchów przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

Sukienka do karmienia wyjściowa

Karmienie maluszka nie odbywa się jedynie w domu. Na większe wyjścia można co prawda zabrać ze sobą butelkę, ale nie zawsze jest to możliwe lub pożądane. Właśnie dlatego dobrze jest mieć w zanadrzu choć jedną wyjściową sukienkę do karmienia. Ta powinna być już nieco bardziej podkreślająca kształty, tak jak klasyczna sukienka na wieczorną kolację czy uroczystość rodzinną. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku sukienki z dekoltem kopertowym. Można wówczas dyskretnie odsłonić pierś i nakarmić swoją pociechę. Nie trzeba martwić się o zapinanie, które może się nie udać na szybko.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *