Koszula nocna do karmienia – spraw, by było Ci wygodnie!

Każda karmiąca mama, niezależnie od tego ile czasu podaje mleko z piersi swojemu dziecku odczuwa pewne potrzeby. Zwłaszcza nocą wyjmowanie piersi powinno być dla niej proste, szybkie i komfortowe. Dlatego też tak ważna jest dobra koszula nocna do karmienia.

Koszula nocna do karmienia – jakie zapięcie?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów koszul do karmienia. Jak spośród nich wybrać tę, która sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zapięcie, które ma służyć do odkrycia piersi. Niech będzie ono intuicyjne i niech pozwala na szybką akcję. Nikt nie chce po nocy zapalać światła, męczyć się z kilkoma guzikami, a wszystko to przy akompaniamencie płaczącego malucha. Świetnie sprawdzają się podczas nocnego karmienia dekolty kopertowe, które właściwie jednym ruchem można rozszerzyć. Tak samo z zakryciem piersi, wystarczy z powrotem pociągnąć materiał i gotowe. Jeśli guziki, napy, czy rzepy, to czym mniej tym lepiej. Z kolei zamki błyskawiczne, to kiepski pomysł. Zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo maluszka, który może o nie zawadzić podczas picia z piersi.

Koszula nocna do karmienia – rozmiar ma znaczenie!

Warto pamiętać, że koszula nocna do karmienia ma zapewniać komfort. Także podczas snu. Nie powinna zatem być zbyt opinająca. Wówczas może ona nieprzyjemnie podrażniać ciało, a także sprawiać trudności podczas karmienia. Nawet rozpięty dekolt może się bowiem ściągać i utrudniać proces podawania maluchowi mleka z piersi.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *