Przekładnia planetarna ważnym wynalazkiem mechaniki

Wynalazek, który ma istotne znaczenia dla wielu gałęzi przemysłu to przekładnia planetarna. Jest ona najpopularniejszym typem przykładni zębatej. Znajduje zastosowanie w wielu branżach i wykorzystywanych aplikacjach. Daje możliwość zmiany prędkości i momentów obrotowych. Co powinieneś wiedzieć na jej temat? Przeczytaj, a dowiesz się, gdzie znajduje zastosowanie oraz gdzie ją nabyć, by zakup był udany.

Skąd ta nazwa – przekładnia planetarna? Czyżby od układu słonecznego?

Układ słoneczny czy planetarny to nazwy, które zna nawet dziecko. Co wspólnego mają z rodzajem przekładni zębatej, którą jest przekładnia planetarna? Odpowiedź jest prosta- jej działanie przypomina pracę układu słonecznego. Centralne koło, zwane również słonecznym, znajduje się w centrum przekładni. Satelity, ich zestaw to też koła, zazębiają z centralnym. Muszą być przynajmniej dwa takie koła, a największa ich ilość to cztery. Trzecim elementem jest koło zewnętrzne, zazębia się ono z poprzednimi. Ilość tych wszystkich elementów jest uwarunkowana mocą, jaką będą one musiały przenosić. Charakterystyczne jest to, że przekładnia planetarna jest nieduża, a jej możliwości są wielkie, nawet przy małych gabarytach. Zdecydowanie to jej mocna strona. Jest wykorzystywana w turbinach, okrętach, lokomotywach czy pojazdach budowlanych.

Zastosowanie przekładni kątowej i osiowej oraz ich zalety

Wśród rodzajów przekładni planetarnej znajdziemy przekładnie kątowe i osiowe. Przemysł produkcyjny i pojazdy specjalistyczne, tam najczęściej stosuje się ten rodzaj przekładni. Są zdolne przenieść moc, na wiele sposobów, z silników, w których jest ona największa. I zawsze zyskują trzy wartości przełożenia. Gdy jesteś zdecydowany na zakup przekładni, możesz wejść tutaj https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg. Gdy w sklepie zatrudnieni są fachowcy o odpowiednich kwalifikacjach, przygotują dla ciebie odpowiednie obliczenia. Ustalą, jaka moc będzie przenoszona. Uzyskasz tam wszystkie potrzebne informacje i twój zakup będzie należał do udanych.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *