Jak dbać o stan skóry?

Czy wiesz co wpływa na stan Twojej skóry? Jeśli myślisz, że używki albo niezdrowy tryb życia to masz rację. Jednak największym wrogiem jest czas. Już od 25 roku życia rozpoczynają się procesy starzenia i niestety nie da się ich zatrzymać. Na szczęście można je spowolnić, ale trzeba o siebie dbać. Jak się za to zabrać? I czy suplementy mogą wspomóc Twoje starania? Podpowiadamy!

Stan skóry – ogólne porady

Jeśli lubisz od czasu do czasu się pomalować, a nawet codziennie nakładasz na siebie makijaż, to nie jesteś wyjątkiem. Robi to mnóstwo kobiet, jednak niektóre mają lepszą cerę, a inne już trochę podniszczoną. Nie chcąc pogorszyć stanu swojej skóry, pamiętaj zawsze o demakijażu. Nie kładź się sprać z pudrem na twarzy. Poświęć kilka minut na doprowadzenie się do porządku wieczorem, nawet jeśli jesteś zmęczona. W ten sposób Twoja skóra też będzie mogła odpocząć.

Bardzo istotne jest również regularne nawilżanie. Nie chcesz na pewno, aby Twoja twarz stała się sucha i mało sprężysta. Możesz korzystać z kosmetyków lub sięgnąć po naturalne olejki. Jednak sprawdzonym sposobem na nawilżenie jest po prostu picie dużej ilości wody. Nie zapominaj więc, aby wypijać przynajmniej 2 litry dziennie.

Latem pewnie kusi Cię opalanie, ale uważaj. Słońce może wyniszczyć Twoją skórę, jeśli nie zapewnisz jej ochrony. Kremy z filtrem i kapelusz na głowę to obowiązkowy letni zestaw, który pomoże Ci uniknąć szkodliwych promieni UV.

Co jeszcze się sprawdzi? Po prostu dbaj o siebie. Jedz zdrowo i bądź wyspana!

Suplementy wpływające na stan skóry – czy warto?

Sporo osób spodziewa się, że suplementy diety wpłyną na stan skóry, usuną choroby skórne czy pomogą odzyskać młodość. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to nie leki. Jeśli masz problem zdrowotny, od razu zgłoś się do lekarza. Nie oczekuj także, że suplement zdziała cuda, jeśli zaniedbujesz wszystkie powyższe aspekty dbania o swoje ciało. Taki preparat sprawdzi się jednak świetnie, jeśli chcesz dostarczyć do organizmu określonych substancji. Sprawdź na przykład Este Synergy, która zawiera kolagen, kwas hialuronowy, cynk, biotynę oraz witaminy C i E https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Przeczytaj więcej o działaniu specyfiku i dowiedz się, czy może wpłynąć na stan Twojej skóry.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *