Crowdfunding – zdobądź finansowanie dla swojego biznesu!

Wiele świetnych pomysłów na biznes oraz rozwój firmy nigdy nie ujrzy światła dziennego. Powód jest prosty – brak środków. Jeśli jednak projekt jest ciekawy i ma szansę wzbudzić spore zainteresowanie, rozwiązaniem może być crowdfunding. Na czym polega to zjawisko i kto może na nim skorzystać? Poniżej garść informacji.

Crowdfunding – czym jest?

Finansowanie społecznościowe, czyli tzw. crowdfunding to metoda pozyskiwania środków na określone projekty, wokół których zgromadzona jest pewna społeczność. Istnieją platformy crowdfundingowe, na których można przedstawić szerszemu gronu swój pomysł na biznes i poprosić o wsparcie. W zamian za przekazanie określonych kwot, wpłacający otrzymają określone korzyści lub staną się właścicielami akcji firmy, która zwraca się z apelem o finansowanie. Zazwyczaj pieniądze trafiają do autorów zbiórki, dopiero kiedy kwota niezbędna do realizacji celów biznesowych, zostanie osiągnięta. Ma to chronić potencjalnych inwestorów przed utratą funduszy, jeśli projekt nie dojdzie do skutku. To rozwiązanie ma wiele zalet. Sprawia, że wpłacający z większą ufnością podchodzą do zbiórki oraz stanowi szybką weryfikację zainteresowania konkretnym projektem. Skoro pomysł nie uzbierał środków, być może i tak spowodowałby straty i warto go jeszcze dopracować. Jednocześnie sukces na platformie corowdfundingowej oznacza, że projekt wiele osób zaciekawił i od razu zyskał pewien rozgłos.

Dla kogo finansowanie społecznościowe?

Crowdfunding udziałowy polega na emisji papierów wartościowych. W celu założenia takiej zbiórki, należy posiadać zarejestrowaną spółkę. Na taką formę pozyskiwania środków decyduje się całkiem spora ilość przedsiębiorców, a nawet znanych osób (Janusz Palikot). Jednak platformy crowdfundingowe to także miejsce, w którym niezależni twórcy mogą realizować swoje projekty, takie jak tłumaczenia, firmy czy gry. Wówczas nagrodą za wsparcie może być jakiś gadżet lub umieszczenie własnego akcentu w danym tworze. Więcej w temacie można przeczytać tutaj https://allebiznes.pl/crowdfunding-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-tym-zjawisku/. Można znaleźć tam kilka cennych podpowiedzi i rozważyć założenie własnej zbiórki.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *