
Ogromne pojazdy ciężarowe to dość częsty widok na ulicach. Z usług przewozu surowców czy towarów korzysta branża budowlana, handel, rolnictwo oraz wiele innych sektorów. Jednak nie każda firma wybiera ten sam rodzaj zabudowy aut ciężarowych. Warto poznać dostępne na rynku warianty i dowiedzieć się, jak powstają.
Zabudowy aut ciężarowych – jakie są ich rodzaje?
Typ działalności gospodarczej, ciężar i rodzaj ładunku oraz warunki, w których towar musi być przewożony to czynniki, od których zależny będzie wybór zabudowy auta ciężarowego. Wśród tych powszechnie stosowanych wyróżnić można wywrotkę. Charakteryzuje się ona tym, że jest ładowana od góry i nie posiada dachu. Sprawdza się w przewozie materiałów sypkich i bardzo dobrze służy podczas rozładunku, dzięki podnośnikom hydraulicznym unoszącym skrzynię. Do znanych rodzajów naczep należy również hakowiec, wyposażony w teleskopowe ramię, które umożliwia manipulację nawet bardzo ciężkim ładunkiem. Wśród zabudów specjalnych wyróżnić można naczepy przystosowane do świadczenia usług komunalnych oraz zabudowy kurierskie ze specjalnymi mocowaniami, zabezpieczającymi przesyłki. W przypadku, gdy wymagane są odpowiednie warunki termiczne dla ładunku, w grę wchodzą również chłodnie oraz izotermy.
Zabudowy aut ciężarowych – jak powstają?
Technik transportowa bardzo poszła do przodu, co zawdzięczamy zarówno innowacyjnym projektom, jak i nowoczesnym metodom produkcji. Zabudowy aut ciężarowych zyskują nową formę, dzięki kolejnym rozwiązaniom, opracowywanym w biurze konstrukcyjnym producenta. Ich realizację umożliwia między innymi technologia CNC. Na czym polega obróbka CNC w przypadku metalowych komponentów? Programista wydaje komendy maszynie przy pomocy aplikacji lub panelu sterowania. Następnie narzędzia poruszają się po wyznaczonych ścieżkach i tym samym nadają komponentom żądane wymiary. Nowoczesnym parkiem maszynowym z obrabiarkami CNC może pochwalić się ta firma http://skibicki.com.pl/. Warto zajrzeć i przeczytać więcej na temat wytwarzanych przyczep i naczep.