RANKING CHWILÓWEK KWIECIEŃ 2020

Vivus opinie
Darmowa pożyczka do 500zł na 61 dni
Przeczytaj opinie | Wypełnij wniosek
Wandoo opinie
Darmowa pożyczka do 1500zł na 30 dni
Przeczytaj opinie | Wypełnij wniosek
ExtraPortfel opinie
Darmowa pożyczka: brak
Przeczytaj opinie | Wypełnij wniosek
Kuki opinie
Darmowa pożyczka: brak
Przeczytaj opinie | Wypełnij wniosek
Miloan opinie
Darmowa pożyczka: brak
Przeczytaj opinie | Wypełnij wniosek

Co stanowi przekroczenie uprawnień firmy windykacyjnej?

Firmy windykacyjne, chociaż często kojarzą się źle, działają w pełni legalnie i ich działalność jest cennym wsparciem dla większości firm na rynku Polskim i na całym świecie. Złą reklamę robi się tym firmą, bo w filmach, często przedstawia się jej przedstawicieli jak przestępców, którzy grożą i wymuszają, a w realnym świecie wcale to tak nie wygląda. Przedstawiciel firmy windykacyjnej ma pewne ograniczenia działania, do których musi się zawsze stosować wykonując swoją pracę. Zawsze musi działać zgodnie z literą prawa, a zabrania się takich czynów groźny, poniżanie, czy obrażanie dłużników.


Windykator kojarzy nam się też z osobą, która może wejść do naszego domu i zawłaszczyć mienie na poczet długów, jednak i do tego nie ma prawa. Wejście do domu i zajmowanie mienia jest możliwe tylko dla komorników, którzy zostali do tego upoważnieni prawomocnym wyrokiem sądu.

Czy windykator może nas wypytywać o oszczędności, konto w banku i tego typu prywatne dane? Okazuje się, że również nie. Do tego, jak i do wyjawienia ile posiadamy majątku również nie jest uprawniony. Do takich informacji ma prawo tylko komornik po upoważnieniu przez sąd.
Windykatorzy nie mają też prawa w żaden sposób upokarzać dłużników i uprzykrzać im życia na przykład przychodząc za nimi do pracy i obwieszczając, że mają długi. Tak samo nie mogą nachodzić naszych sąsiadów i wypytywać o nas. Ciągłe dzwonienie do dłużnika o różnych porach (po kilkanaście, kilkadziesiąt razy) z różnych numerów telefonów może być nawet podciągnięte pod stalking.

Jak widać windykatorzy, to nie zbiry, a pracownicy firm windykacyjnych, którzy działają zgodnie z prawem, by pomagać firmom i osobom prywatnym (wierzycielom) oraz przypominać dłużnikom o ich zobowiązaniach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *